ÜNİVERSİTEMİZ PATENT DESTEK BİRİMİ GÜÇLENİYOR

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi, Üniversitemiz Patent Destek Birimi sorumlusu olarak yeni görevine başladı.

Üniversitemiz bünyesinde yer alan öğretim üyelerinin fikirlerinin mülkiyet altına alınması, patent başvurularının sağlanması ve başvuruda izlenecek yollar hakkında bilgilendirme, bilinçlendirme ve teşvik amaçlı hizmet veren Üniversitemiz Patent Destek Birimindeki görev teslimine Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan Yumak, Prof. Dr. Şaban Güçlü ve Bozok Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektörümüz, Patent Destek Birimimizin daha aktif kullanılması amacıyla Araştırma ve Uygulama Hastanemiz Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi’nin atamasını gerçekleştirdik. Üniversitemiz adına önemli bir gelişme. Hem Teknoparkımız hem de Patent Destek Birimimiz ile üniversitemiz-sanayide bir köprü kurmuş oluyor. Toplum yararı gözeten faydalı ürünleri bilimsel ve teknolojik ürünlere dönüştürmek isteyen herkese bu birimlerimizin kapısı ardına kadar açıktır. Artık üniversitemizin de bu tür çalışmalar konusunda önemli mesafeler kat etmesi gerekiyor. Çünkü üniversiteler artık değerlendirilirken sadece öğrenci sayıları ve bilimsel yayınları ile değil bu tür projelerin hayata geçirilmesi noktasında da sıralamayı çok etkiliyor. Bu anlamda Bozok Üniversitesi Patent Destek Birimi’nin üniversitemizin sıralamasına önemli katkılarda bulunacağı kanaatindeyim. Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi, azmi ve çalışkanlığı ile Üniversitemiz Patent Destek Birimi’ni bulunduğu yerden daha ilerilere götürmek için çalışacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Patent Destek Birimi sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi ise “Rektör hocamızın bu konuda ufkunun açık olduğunu ve teşvik edici olduğunu görmek benim için çok önemli. Rektörümüz üniversitemiz adına büyük bir şanstır. Sayın Rektörümüze bu görevi bize layık gördüğü için çok teşekkür ediyorum. Ben de çalışma arkadaşlarımla birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.